Aparthotele – charakterystyka

Wyjazd wypoczynkowy należy się każdemu kilka razy w roku, aby odpocząć nieco od trudów zaznanych w życiu zawodowym oraz w życiu prywatnym. Bardzo istotny jest wybór właściwego miejsca, do którego się udamy. Popularnością cieszą się obecnie cieplejsze kraje takie jak Hiszpania, Włochy, Grecja, Turcja, Portugalia, Maroko, Egipt, Tunezja, Czarnogóra, czy Chorwacja, gdzie można połączyć zwiedzanie ważnych zabytków historycznych z wypoczynkiem na plaży w blasku słońca.

Jednak również fani chłodniejszych klimatów mają swoje ulubione kierunki – m.in. Norwegia, Szwecja, Finlandia czy Islandia pozwalają na docenienie walorów naturalnych w tamtych rejonach. Sporo osób zostaje jednak w Polsce – wszak zarówno tereny wysokogórskie, jak i kurorty nadmorskie obfitują we wspaniałą estetykę. Bardzo istotne jest jednak także, aby zabrać się w podróż z właściwymi osobami, odpowiednim środkiem transportu, a także znaleźć optymalne miejsce noclegowe. Taką opcją na całym świecie jest aparthotel.

Czym charakteryzuje się aparthotel?

Aparthotel to termin znany na całym świecie. Jest to usługa wynajmu apartamentu w hotelowym systemie. Jak sama nazwa wskazuje, system ten łączy cechy apartamentu oraz hotelu. Charakterystyczny jest fakt, że aparthotel może zostać wynajęty na okres kilku dni, czy nawet kilku godzin. Ponadto, te osoby, które swoje pieniądze przeznaczyły na tego typu rodzaj wypoczynku, nie otrzymują pojedynczego pokoju, a całe w pełni wyposażone mieszkanie. Oferta zazwyczaj kierowana jest nie tylko dla turystów, którzy pragną wypoczynku, ale jest też dobrym miejscem na spotkania biznesowe, czy organizację szkoleń firmowych. Warto jednak przed wynajęciem takiego miejsca zapoznać się z cennikiem aparthotelu, gdyż mogą być one niekiedy bardzo drogie. 

Aparthotel w środku

Aparthotel może kosztować nawet w okolicach tysiąca złotych za dobę. Jest to jednak zazwyczaj oferta bardzo ekskluzywna zawierająca takie dodatki jak np. spa, siłownię, saunę, czy różnorodny i innowacyjny sprzęt RTV/AGD. Jednak średnia cena zazwyczaj waha się w przedziale od stu do trzystu złotych. Dla osób lubiących oszczędzać znajdą się i miejscówki, w których za dobę będzie trzeba zapłacić poniżej stu złotych.